27 Юни, 2026

Закопчаха 22-ма българи във Франция

Закопчаха 22-ма българи във Франция

Във Франция са задържани 22 българи, които са работили на черно по строителните обекти, съобщава в. „Фигаро".

Това е станало при полицейска операция и инспекцията в град Жиронд. Задържаните са се трудили на обектите на компанията „Еко Инженеринг". Разследването установило, че те нямали трудови договори, а получавали парите на ръка.

На българите било плащано по 40 евро на ден като били принуждавани да се трудят извънредно, а някои от тях имали да получават пари от януари.

Никой от българите не бил деклариран от работодателя си пред местните власти. Инспекцията на труда е въвела временна забрана на обектите на „Еко Инженеринг" до приключването на следствието.

Сподели:
Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината

КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си

КС отмени спорното решение за Съвета за мир на Тръмп: парламентът е надхвърлил правомощията си

Конституционните съдии единодушно приеха, че Народното събрание не може чрез свои решения да задължава Министерския съвет да инициира процедура по ратифициране на международен договор

Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел

Документите говорят: Има връзка между престъпните мрежи на Петьо Еврото и Нотариуса, според таен свидетел

Според бившата съпруга на Нотариуса същият юрист е посещавал редовно частния „SS клуб“ и заедно с Божанов е „оправял дела“. По-рано тази година прокуратурата също го освети като защитен свидетел, но по дело срещу Еврото

Коментари (0)