Делото срещу бившия здравен министър Петър Москов и неговия заместник Адам Персенски започва по същество в Специализирания съд. Срещу Москов са повдигнати три обвинения заради казуса с ваксините.
Според прокуратурата той е нарушил закона, като е приел дарение от министерството на здравеопазването на Турция.
Нанесените вреди са за над 325 милиона лева.
Второто обвинение е свързано с дарените над 5 милиона броя БЦЖ ваксини за южната ни съседка.
Москов ще отговаря и за безстопанственост, отбелязва БНТ.
Още от Закон и ред
Прокурорската колегия на ВСС заседава по временното отстраняване на Емилия Русинова
То е по искане на правосъдния министър Николай Найденов
ВАС отмени решението на служебното правителство "Гюров" за спиране на процедурата по подбор на български европрокурор
Върховните магистрати постановиха, че първоначалният конкурс, проведен по време на правителството с мандата на ГЕРБ, е бил напълно законен и не подлежи на анулиране с акт на Министерския съвет.
ВАС избра Мариана Шотева за член на Комисията за противодействие на корупцията
На общото събрание на ВАС са гласувахали 70 съдии, като 44 от тях са подкрепили Шотева, 13 са били против, а 13 бюлетини са били недействителни