6 Юни, 2026

Община Тетевен организира второто издание на Панаир на професиите

плакат: община Тетевен

Професионалното обучение е съобразено и със спецификата на местната икономика и отразява потребностите на бизнеса

На 25 април Община Тетевен организира второто издание на инициативата Панаир на професиите. Събитието ще се състои от 10.30ч. на пл. „Сава Младенов“, където трите средни училища - СУ „Георги Бенковски“, Професионална гимназия по строителство, електротехника и услуги и Национална гимназия по горско стопанство и дървообработване „Сава Младенов“ ще представят възможностите за обучение и развитие в професионалните си паралелки.

Инициативата се организира във връзка с осъществяване на държавния План-прием за учебната 2026/2027 г. в средните училища на територията на община Тетевен и в изпълнение на Годишния план за младежта за 2026 г. Идеята е осигуряване на кариерно ориентиране на подрастващите ученици от общината и предимно на тези, завършващи седми клас.

Трите средни училища в град Тетевен формират образователната си политика в посока на реализиране на професионално образование и обучение, като насърчават добрата комуникация със заинтересованите страни и въвеждат защитени професии, необходими за развитието на община Тетевен. Професионалното обучение е съобразено и със спецификата на местната икономика. То отразява потребностите на бизнеса - да повиши качеството на усвоените от учениците компетентности и да ги насочи за кариерна реализация по придобитата вече професия.

Сподели:
Трима души са загиналите при катастрофата на „Челопешко шосе", други трима са с опасност за живота

Трима души са загиналите при катастрофата на „Челопешко шосе", други трима са с опасност за живота

Прокурор Кънев посочи, че в автобуса е имало и малки деца, които се връщат от училище и ако не са били пожарникарите, „днес щяхме да говорим само за жертви".

Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"

Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове

Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната

Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната

Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът

Коментари (0)