19 Юли, 2026

Община Тетевен проведе традиционната кампания за пролетно почистване

Снимка: Община Тетевен

В акцията се включиха и училищата в град Тетевен - НПГГСД „Сава Младенов“, СУ „Георги Бенковски“, ПГ по СЕУ и НУ „Хаджи Генчо“, както и ОУ "Г. Бенковски" – с. Черни Вит

 На 25 април се проведе традиционната кампания за пролетно почистване на община Тетевен. Кметът д-р Мадлена Бояджиева взе дейно участие в събитието, което се организира по нейна инициатива, а в него се включиха още кметства, училища, служители от общинска администрация, доброволци.

Сред почистените райони в гр. Тетевен бяха – около паметника на Петко Страшния и улица „Вършец“ - индустриална зона, стъпалата и района около гробищните паркове, ул. „Лечо Гайдаря“ - пътя за кв. Пеновото, района около църква „Св. Всях Светих“, ул. „Кардам“ и ул. „Баньо Маринов“. Бяха почистени и стъпалата за детска градина „Незабравка“, част от кв. Обединение, ул. „Козница“, водеща към екопътека „Под пръските на водопада“ и самата екопътека до водопад „Скока“. Служителите от отдел УСОГ са почистили всички временни складове за дървесина по пътя Рибарица – Шипково – м. Богоя и м. Дебелщица, както и "Борисовата чешма".

В кампанията се включиха и училищата в град Тетевен - НПГГСД „Сава Младенов“, СУ „Георги Бенковски“, ПГ по СЕУ и НУ „Хаджи Генчо“, както и ОУ "Г. Бенковски" – с. Черни Вит. 

Учениците от четвъртите класове на НУ "Хаджи Генчо" почистиха района около училището, паметника на Васил Левски и пътя до манастир "Св. Илия". В двора на храма те посадиха дърво, подарено им от НПГГСД "Сава Младенов", по повод Седмица на гората.

 

Сподели:
В кои държави оставянето на бакшиш се счита за обида?

В кои държави оставянето на бакшиш се счита за обида?

На туристите се препоръчва да бъдат изключително внимателни в Китай, Япония и Южна Корея, при които традициите са коренно различни от тези в Европа, например

Политико: Жителите край фронта в Украйна са преследвани от дронове, докато пазаруват

Политико: Жителите край фронта в Украйна са преследвани от дронове, докато пазаруват

Преди избухването на пълномащабна война ООН купуваше украинско зърно за гладуващи деца в други страни, но сега организацията раздава храна на самите украинци

WSJ: Тръмп посочи Китай за страна, намесваща се в политиката и изборите в САЩ

WSJ: Тръмп посочи Китай за страна, намесваща се в политиката и изборите в САЩ

През последните години американски служители съобщават за свързани с Пекин опити за проникване в американски мрежи, достъп до частни комуникации и набиране на оперативни лица в САЩ, които да действат тайно от името на Пекин, пише The Wall Street Journal

Коментари (0)