Путин подписа промяна в закона за образованието
В руските училища се въвежда отделен модул, посветен на дроновите технологии и тяхното приложение за военни и промишлени цели, като въпросните знания ще се придобиват в часовете по трудово обучение, съобщи заместник-министърката на образованието Татяна Василиева, цитирана от Ройтерс и Дарик.
"Ще се отделя голямо внимание върху технологиите за безпилотни летателни апарати. Управлението на дронове се превърна от хоби в търсен промишлен отрасъл." - каза зам.-министърката пред депутатите в руската Държавна дума.
Василиева посочи, че умението за управление на дронове е "свързано с подготовка за военна служба и защита на родината, както и с технологиите в селското стопанство, транспорта, доставките и логистиката".
Освен това ще бъдат подсилени и модулите по инженерно чертане и графична грамотност.
По-рано президентът Владимир Путин подписа промяна в закона за образованието в Руската федерация, предвиждаща часовете по трудово обучение да станат задължителни от първи септември тази година, предаде контролираната от Кремъл агенция ТАСС.
Още от Свят
Руски военен кораб е произвел "предупредителни изстрели" към британска яхта в Ламанша
Той се случва броени дни след като британски командоси прехванаха наблизо кораб от руския "сенчест флот" и се качиха на борда му
Fire Point: Украйна вече има собствена противобалистична ракета
Това заяви съоснователят на компанията Денис Щилерман в коментар за изданието „Милитарний“, като подчерта, че необходимите изпитания вече са проведени успешно
Defense Express: Русия е загубила над 70% от бомбардировачите си Ту-22М3
"Може би в момента разполагат с приблизително 9-10 действащи бомбардировача от този тип"