15 Януари, 2026

Нападател над медик, лекуващ пациент, е с мярка за неотклонение „задържане под стража“

Нападател над медик, лекуващ пациент, е с мярка за неотклонение „задържане под стража“

Снимка: БГНЕС

Пострадалият, който е фелдшер във филиала на Центъра за спешна медицинска помощ, оказвал спешна медицинска помощ на пациент, когато бил нападнат

Обвиняем за нападение над фелдшер в с. Краводер е с мярка за неотклонение „задържане под стража“

По искане на Районна прокуратура – Враца съдът взе мярка за неотклонение „задържане под стража“ за 29-годишния Х.В., привлечен в качеството на обвиняем по досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 131, ал. 2, т. 3, вр. чл. 130, ал. 1 от НК.

На 31.10.2025 г. пред дом в с. Краводер, област Враца, Х.В. ударил с юмрук в лицето медицинския специалист В.Й., който изпълнявал служебното си задължение, предаде БГНЕС.

Пострадалият, който е фелдшер във филиала на Центъра за спешна медицинска помощ, оказвал спешна медицинска помощ на пациент.

В хода на разследването по делото са извършени разпити на свидетели, изготвена е съдебномедицинска експертиза на пострадалия.

В днешно съдебно заседание съдът прие аргументите на държавното обвинение за съществуване на реална опасност обвиняемият Х.В. да се укрие и да извърши престъпление. Противоправното деяние, за което е обвинен, е с изключително висока степен на обществена опасност.

Определението на съда относно взетата мярка за неотклонение подлежи на обжалване пред Окръжния съд в гр. Враца.

Разследването по делото продължава под надзора на прокуратурата. 

Сподели:

Коментари (0)

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

На второ четене законът беше приет с пълно единодушие от 176 гласа "за". Възражение дойде само от ПГ на "Величие".

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

Надежда Йорданова: Честни избори с прокуратурата на Сарафов са невъзможни

От ПП-ДБ настояват да бъде върнат моделът от 2021 година, доказал най-честен изборен процес, а това означава 100 % машинно гласуване

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Борислав Цеков: Против съм изборни промени със сканиращи устройства в 12 без 5

Според преподавателя по конституционно право, при използването на единствено 100% машинен вот, без проверка след това, много трудно ще бъдат доказвани нарушения