31 Януари, 2026

Обявиха бедствено положение във Волос заради тоновете мъртва риба по брега

Обявиха бедствено положение във Волос заради тоновете мъртва риба по брега

Снимка: EPA/BGNES

Всеки ден се събират по сто тона мъртва риба

Обявено е бедствено положение в гръцкия град Волос заради екологична катастрофа в района, след като брегът се покри с мъртви риби, предаде БНТ. Всеки ден от морето до Волос се събират по сто тона мъртва риба, съобщи кметът Беос.

Властите обявиха бедствено положение най-малко за един месец. Според разследване на прокуратурата рибата е от близкото езеро Карла и тя е умряла, след като шлюзове на езерото са били отворени и сладководните риби са попаднали в солените води на морето, показа разследване на прокуратурата.

Шлюзовете на езерото са отворени от миналия септември, след наводнения при буря. Специалистите предлагат изграждане на нов язовир, който да поеме водите от езерото.

Властите забраниха достъпа до близките плажове. Туристите напуснаха района. Хотелите са затворени, както и крайбрежните заведения. Хората в цялата област Волос носят предпазни маски поради силната миризма на мъртва риба.

Това е пълна катастрофа за Волос, заяви пред медиите кметът на града.

Сподели:

Коментари (0)

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия  обсъдихме  прехода на страните ни от националните валути към еврото

Бойко Борисов: С министър-председателя на Хърватия обсъдихме прехода на страните ни от националните валути към еврото

"По време на разговора подчертах, че регулаторите работят активно, извършват се постоянни проверки и има засилен контрол, за да се гарантира защита на потребителите", пише той

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Кремъл вижда малко шансове за пробив в мирните преговори с Украйна

Руските власти са обезпокоени от финансовия натиск: допълнителните разходи за войната могат да увеличат бюджетния дефицит с 1,2 трилиона рубли (16 млрд. долара).

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Специалният пратеник на Путин пак е в Маями, ще мъти главата на администрацията на Тръмп

Пътуването на Дмитриев е с работен характер и предвижда редица контакти с представители на американската власт.