14 Август, 2026

Списание за киберсигурност обяви Мария Габриел за една от най-влиятелните жени в Европа

Списание за киберсигурност обяви Мария Габриел за една от най-влиятелните жени в Европа
Мария Габриел

Българският еврокомисар за цифровата икономика и общество Мария Габриел е обявена от водещото европейско списание за киберсигурност SC Media UK за една от 50-те най-влиятелни жени в Европа за 2019 г. в областта на киберсигурността, съобщиха от българското представителство на Европейската комисия.

Списанието е утвърдено в европейската медийна индустрия, предоставяйки информационни ресурси за специалисти по киберсигурност, които се нуждаят от знания относно стратегиите, най-добрите практики за защита на данните, правителствените разпоредби и съвременните технологии за IT сигурност. С годишните си класации списанието признава постиженията на личности, допринесли с работата си за подобряване на сигурността на информацията.

"Киберсигурността е тема, която в днешната цифрова ера засяга всеки един от нас. За две години постигнахме много. Вече имаме европейска стратегия за киберсигурност, имаме по-силна европейска агенция за киберсигурност, както и първата рамка за сертифициране на продукти и услуги. Мрежата от центрове за компетентност в държавите членки и европейски център за киберсигурност, който предстои да създадем, също са ключови елементи на стратегията. През януари стартирах и кампания за повече жени в сектора на киберсигурността. Затова приемам включването ми в тази престижна класация като признание за свършеното, но и като отговорност да надграждаме. А жените имат талант, знания и експертен опит, чрез които могат да допринесат много за европейската киберсигурност, ако им се даде шанс", коментира самата Мария Габриел.
Сподели:
Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай

Започна опелото на убития от младежи Георги Кузев, води го митрополит Николай

Още една тъжна подробност е, че жестоко пребитият от тийнейджъри мъж ще бъде погребан точно на рождения си ден. Опелото се води от Пловдивския митрополит Николай.

Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България

Борислав Чучков: „Евровизия“ 2027 не противопоставя София срещу Бургас, тя е България

За създаване на атмосферата на трите телевизионни вечери през май предстоят месеци на подготовка, огромен технически ресурс и хиляди специалисти

Водите на Дунав при Русе спаднаха с още 3 см., заседна плавателен съд

Водите на Дунав при Русе спаднаха с още 3 см., заседна плавателен съд

По информация на дирекция „Речен надзор“ вчера в района на Батин е заседнал самоходен плавателен съд във фарватера

Коментари (0)