Тя започва на 1 септември от 90 човека главно от Родопите и Старозагорско
Щафетна и ефективна гладна стачка в подкрепа на Николай Колев-Босия започват от 1 септември 90 човека, предимно от Родопите, съобщи "Дарик". Към тях се присъединяват и шестима жители на Старозагорска област.
Гладната стачка се води от българския мюсюлманин Айдън Даил и е подкрепена от бившия служебен премиер Ренета Инджова. Първото и основно искане е за оставката на министъра на транспорта Ивайло Московски. Инджова припомни, че сформираната комисия, която получи документите от Николай Колев, не се е произнесла.
Айдън Даил категорично подчерта, че инициативата в подкрепа на Босия няма политически гръб.
"Всичко, което се случва, не може да се сложи под никаква политическа шапка. То е самоинициативно и е подбудено от вътрешната потребност на гражданското чувство. Тези 90 души са първите, но ще се получи ефекта на лавината, защото към тях ще се включат стотици", убеден е Даил.
Първата линия в защита на Босия са хората от Родопите, обясни и Радион Попов - бивш военен разузнавач и дипломат в арабския свят и затова инициативата е наречена "Родопите в защита на Босия".
"Ние ще гладуваме толкова, че да имаме сили да ги съборим от престъпната им власт", закани се Попов.
Сред гладуващите в Старозагорско са офицерите от резерва полк. Кунчо Кучев - бивш командир на свързочния батальон в Казанлък, Радион Попов - бивш военен разузнавач и дипломат в арабския свят и бившият шеф на ДНА - Стара Загора, инж. Неделчо Неделчев. Към тях се присъединиха бившият депутат и зам.-кмет на Казанлък Емил Караниколов и председателят на Съюз "Истина".Йордан Маринов.
Гладната стачка е в защита на живота на Босия, който вече 77-и ден гладува срещу корупцията в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и продажбата на шофьорски книжки. По думите на собственика на автошкола в Стара Загора Митко Трайков, всеки пети-шести шофьор у нас кара с купена книжка.
В подкрепа на Николай Колев, някои от гладуващите ще ходят боси.
Фактор
Гладната стачка се води от българския мюсюлманин Айдън Даил и е подкрепена от бившия служебен премиер Ренета Инджова. Първото и основно искане е за оставката на министъра на транспорта Ивайло Московски. Инджова припомни, че сформираната комисия, която получи документите от Николай Колев, не се е произнесла.
Айдън Даил категорично подчерта, че инициативата в подкрепа на Босия няма политически гръб.
"Всичко, което се случва, не може да се сложи под никаква политическа шапка. То е самоинициативно и е подбудено от вътрешната потребност на гражданското чувство. Тези 90 души са първите, но ще се получи ефекта на лавината, защото към тях ще се включат стотици", убеден е Даил.
Първата линия в защита на Босия са хората от Родопите, обясни и Радион Попов - бивш военен разузнавач и дипломат в арабския свят и затова инициативата е наречена "Родопите в защита на Босия".
"Ние ще гладуваме толкова, че да имаме сили да ги съборим от престъпната им власт", закани се Попов.
Сред гладуващите в Старозагорско са офицерите от резерва полк. Кунчо Кучев - бивш командир на свързочния батальон в Казанлък, Радион Попов - бивш военен разузнавач и дипломат в арабския свят и бившият шеф на ДНА - Стара Загора, инж. Неделчо Неделчев. Към тях се присъединиха бившият депутат и зам.-кмет на Казанлък Емил Караниколов и председателят на Съюз "Истина".Йордан Маринов.
Гладната стачка е в защита на живота на Босия, който вече 77-и ден гладува срещу корупцията в Изпълнителна агенция "Автомобилна администрация" и продажбата на шофьорски книжки. По думите на собственика на автошкола в Стара Загора Митко Трайков, всеки пети-шести шофьор у нас кара с купена книжка.
В подкрепа на Николай Колев, някои от гладуващите ще ходят боси.
Още от Улицата
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност