2 Август, 2026

Очаква се среща на Борисов с патриарх Неофит и главния мюфтия Мустафа Хаджи

Бойко Борисов

Във Велико Търново премиерът заяви, че ГЕРБ няма да прави компромис с темата за етническата толерантност

Очаква се премиерът Бойко Борисов да се срещне с Негово светейшество Българския патриарх Неофит и с Главния мюфтия Мустафа Хаджи. На 9 март министър-председателят обяви, че е поканил патриарха и мюфтията на среща в понеделник. На осмата политическа академия на Жени ГЕРБ във Велико Търново Борисов заяви, че няма договорка между ГЕРБ и ДПС за Закона за вероизповеданията. Той беше категоричен, че ГЕРБ няма да прави компромис с темата за етническата толерантност. Думите му са по повод твърденията на БСП за договорка между ГЕРБ и ДПС - отхвърляне на президентското вето върху Изборния кодекс на цената на опрощаването на дълговете на Главното мюфтийство. Според Борисов, ако има договорка, то тя е между християните и мюсюлманите в ГЕРБ за нормален религиозен живот в страната. 

Опрощаването на задълженията на вероизповеданията е водеща тема в последните дни. На 8 март със законодателни промени на първо четене депутатите приеха дълговете да бъдат опростени. По данни на Министерството на финансите 8,267 млн. лева са задълженията на шест регистрирани вероизповедания, като най-голям дял - над 8 млн. лв. са задълженията на Главното мюфтийство. 

Сподели:
Мохамед Халаф: В София се разхождат жени с бурки, а това е забранено от закона

Мохамед Халаф: В София се разхождат жени с бурки, а това е забранено от закона

Той подчерта, че Европа все още не действа правилно, за да може да се справи с подобни мигрантски процеси,

Бойко Борисов: ГЕРБ има кандидати за президент, които ще бият на втори тур

Бойко Борисов: ГЕРБ има кандидати за президент, които ще бият на втори тур

"Аз съм се подписал под искането на ПП. А под нашето се е подписал Асен Василев“, каза Борисов относно жалбите пред Конституционния съд на „Продължаваме промяната“ и ГЕРБ-СДС срещу бюджет 2026 г.

Ивайло Мирчев: Дали решението за американските самолети-цистерни има връзка с  “Лукойл” ?

Ивайло Мирчев: Дали решението за американските самолети-цистерни има връзка с  “Лукойл” ?

"В предизборната си кампания “Прогресивна България” имаха слоган - ще успеем, знаем как, можем, готови сме. Оказа се, че не са готови, че не знаят как и че не могат", смята той

Коментари (0)