15 Януари, 2026

Очакват рекордно потребление на ток тази вечер

Очакват рекордно потребление на ток тази вечер

Страната ни има достатъчно резервни мощности в термичните централи

Тази вечер потреблението на ток се очаква да бъде най-голямото досега от началото на зимата и товарът да достигне 7100 мегавата. Това съобщиха от Централното диспечерско управление на Електроенергийния системен оператор. Въпреки това то е много под рекордните стойности отпреди две години. 

Страната ни има и достатъчно резервни мощности в термичните централи. Износът на ток за първата седмица на годината е средно около 500 мегавата на час, което е ръст с над 140 процента в сравнение със същия период на миналата година, предаде БНР.

Сподели:

Коментари (0)

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Асеновград е 3-ти ден без вода: Върху спукания водопровод има къща

Рано на 15 януари от ВиК съобщиха, че аварията е отстранена, като заради факта, че водопроводът преминава под нова къща, се е наложило да бъде изграден байпас около нея. Гражданите обаче посочват, че вода в чешмите им все още няма.

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

Терзиев забрави, че е кмет на София, а не само на 19 района

По време на днешното изслушване на кмета в Столичния общински съвет, той обяви, че има проблеми с боклука само в 5 района

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Битката с боклука: Събраха 116 тона отпадъци за 1 ден от 2 квартала

Стандартната дневна норма е 90 тона. Дейностите са извършени с ангажирането на общо 12 събиращи смет камиона, като работата на терен продължава и днес