Делян Пеевски, който не се е появявал в парламента от година, ще е водач на листата на ДПС в Пазарджик. Това се разбира от решение на избирателната комисия в града от 17 февруари, с което са регистрирани участниците. На второ място е бившият екологичен министър в кабинета на Пламен Орешарски и настоящ евродепутат Искра Михайлова - Копърова.
Очаква се Пеевски да поведе листата на ДПС и в Благоевград. От сайта на РИК в града се разбира, че все още листата на движението не е регистрирана. Крайният срок за това е 21 февруари. Вчера бившият правосъден министър Христо Иванов, който вече е лидер на "Да, България", заяви пред Би Ти Ви, че на срещата на движението в Рибново местните хора са били "абсолютно вбесени" от номинацията на Пеевски.
Още от България
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган
Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност
Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС
По думите му изборът на нов ВСС е само първата стъпка по пътя към реформата в съдебната система, отхвърля практиките за назначение на близки и удобни на властта лица
Полк. Диман Георгиев: Изтеглянето на американските самолети от „Безмер“ е лош знак за България
Специалните военни операции обичат тишината, а съюзниците ни от САЩ се чувстват несигурни у нас, казва военният експерт