25 Декември, 2025

Огън! Вандализъм заля София! За пръв път протестите прераснаха в жестоки сблъсъци

Огън! Вандализъм заля София! За пръв път протестите прераснаха в жестоки сблъсъци

Големият сблъсък стана на кръстовището на бул. „Васил Левски“ и „Дондуков“, което се превърна в арена на истинска битка.

За пръв път в демократичната историята на България протестите прераснаха в жестоки сблъсъци между силите на реда и демонстрантите.

Напрежението ескалира малко след 22.00 часа пред централата на ДПС-Ново начало, където протестиращите замеряха с бомбички полицията.

Големият сблъсък обаче се случи на кръстовището на бул. „Васил Левски“ и „Дондуков“, което се превърна в арена на истинска битка. 

Демонстрантите, които видимо се различаваха от протестиращите, които се бяха събрали в триъгълника на властта, замеряха полицията с колци, камъни и пиратки. Запалиха контейнерите за боклук, с които атакуваха полицията. Бяха изпочупени стъкла на полицейски коли.

Силите на реда успяха да изтласкат демонстрантите от кръстовището, но последните тръгнаха да громят бул. „Дондуков“ по посока на Английската гимназия.

Център на тяхната ярост стана клуба на ГЕРБ на бул. „Дондуков“ и ул. „Панайот Волов“. Той беше напълно разгромен и изпочупен. По средата на бул. „Дондуков“ и ул. „Панайот Волов“ гори огромен пожар. І БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

Сняг вали в Северна България, 337 снегорина чистят пътищата в страната

АПИ призовава шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Даниил, който отричаше Вселенския патриарх, сега му отива на гости

Българският патриарх и и водената от него делегация пристигна на летище „Ататюрк“

Предупреждение за опасно време, хлъзгави пътища и поледици

Предупреждение за опасно време, хлъзгави пътища и поледици

Има населени места без ток поради снежни навявания и прекъснати електропроводи