Извършва се огромна изборна измама в САЩ, казва още журналистът
„Огромна изборна измама се извършва в САЩ. Всичко идва от гласуването по пощата. Такова гласуване може да бъде фалшифицирано и то в огромни размери… Предполагам, че новият президент ще бъде Джо Байдън“. Това коментира за БНР Огнян Даскарев, журналист и преводач, който от дълги години живее в Америка.
Той подчерта, че Байдън е кандидатът на ЕС, Китай, Русия и Иран.
„Ако той спечели, ще видите как ще секне антируската риторика“.
Според Михаил Кръстев, журналист от Института за дясна политика в досегашните гласувания от разстояния в САЩ става въпрос за предварителна регистрация и така гласоподавателят получава легитимна бюлетина. На тези избори не е така, а и всеки един щат прие свои различни правила за гласуване по пощата. Затова ако се стигне до съдебна битка, ще се мине през съдилищата на отделните щати, след това ще се стигне до съд на федерално ниво, накрая – Върховен съд, посочва той.
По думите му е много трудно преминаването на вота през съдебна битка. А Америка ще остане разделена и нито едните, нито другите ще приемат претенциите на другите.
Според Кръстев президентът Доналд Тръмп не е успял да преодолее разделението между американците, което е наследил:
„Във външнополитически аспект Тръмп остави доста по-малко агресивен ракурс, който води американската политика. Той успя да спре агресивната политика, която водеше администрацията на Барак Обама“.
И Даскарев, и Кръстев не допускат, че какъвто и да е крайният резултат от изборите ще стигне до гражданско напрежение около отчитането на резултатите от вота.
Още от Свят
Успешният ръководител на "Нафтогаз" Сергий Корецки стана премиер на Украины
"Винаги съм вярвал, че ефективността зависи от хората – от отговорността, професионализма и честните правила. Именно тези принципи искам да пренеса в работата на целия кабинет на министрите“, каза новият украински министър-председател
Оставката на Михайло Фьодоров изненада ЕС, украинците излязоха на бунт
Това е петата смяна на военен министър от началото на войната на Русия срещу Украйна, а номинацията на Игор Клименко среща огромен отпор
По стъпките на Радев: Атина блокира 21-ия пакет санкции на ЕС заради гръцки милиардер
Според Financial Times по този начин Атина се опитва да защити корабната компания Dynagas, собственост на гръцкия бизнесмен Георгиос Прокопиу, чието състояние възлиза на милиарди долара