Огнян Минчев: Мангъров, колко арогантен трябва да си, за да отричаш очевидното за здравия разум
"Колко нищ духом трябва да бъдеш, за да водиш дребните си лични битки с по-успели хора от теб на цената на гибел за стотици, хиляди хора..."
Това написа на страницата си във фейсбук политологът Огнян Минчев. Повод за острата му реакция бяха добре познатите изявления на скандалния медик доц. Мангъров, който обяви за пореден път, че маските са нещо безсмислено, което не може да ни опази от коронавируса.
"Колко арогантен трябва да бъдеш, за да отричаш очевидното за здравия разум - не за медицинската експертиза... Маската спира свободното изхвърляне на частици слюнка в пространството пред теб и така пази другите. Пази и теб - от директен контакт с частици слюнка на другите. Механична преграда - преди всичко. Може би и нещо повече - да кажат компетентните.
БЛС - вие няма ли най-после да кажете нещо по въпроса? Аз съм политолог. Ако публично започна да пропагандирам гражданска война или друг вид конфликт - с теоретични, "експертни" аргументи, моята собствена професионална общност ще ми "насвие сърмите". Вие докога ще мълчите?", пита Минчев.
Още от България
Анкета: Одобрявате ли поведението и външната политика, която води министър Петрова-Чамова?
Тестване на обществените нагласи към разнопосочните сигнали на премиера Радев и първия български дипломат
НОИ: Близо 97% от работещите се осигуряват на минимална работна заплата
Тези данни обяви управителят на НОИ Весела Караиванова пред депутатите от бюджетната комисия при вчерашното разискване на план сметката на Държавното обществено осигуряване за тази година
Пламен Тончев призова депутатите да запазят Комисията по досиетата
Единственият кандидат за председател на ДАНС се обяви категорично против закриването на структурата и призова парламентът да отхвърли предложението на кабинета