27 Юни, 2026

Огнян Минчев: "Продължаваме промяната" не е дясна партия, а лявоцентристка

Огнян Минчев: "Продължаваме промяната" не е дясна партия, а лявоцентристка
Огнян Минчев

Актуализирането на разделителната линия "изток - запад" направи управлението й крайно неустойчиво и кризисно

"Ляво и дясно в България са понятията, с които най-лесно се жонглира и се подрежда пъзел за последваща идеологическа и политическа манипулация." Това пише на страницата си във Фейсбук политологът Огнян Минчев. А поводът е коментар на социологът Андрей Райчев в ефира на Би Ти Ви.

"Продължаваме промяната НЕ Е дясна партия. ПП е лявоцентристка партия с претенции да бъде технократична и прогресистка - особено в антикорупционно направление. Коалирането на тази  партия с разнородни  представители на лявото и дясното е подчинено именно на приоритета "антикорупционна промяна и реформа".

Предвид актуализирането на разделителната линия "изток - запад" и предвид симулацията от страна на ИТН на "реформистка партия на промяната" (по същество ИТН е инженерен проект на статуквото) направи управлението на Продължаваме промяната крайно неустойчиво и кризисно - предвид  отношенията с ИТН и БСП (особено по повод отзоваването на 70 служители на руското посолство). Тук ляво и дясно са вторични характеристики на вътрешнокоалиционния разлом", изтъква в поста си авторът.

Сподели:
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут

Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут

Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство

Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси

Коментари (0)