23 Декември, 2025

Възраждането на капището "Бузлуджа" е държавен сатанизъм, подигравка със заспалата историческа памет

Възраждането на  капището "Бузлуджа" е държавен сатанизъм, подигравка със заспалата историческа памет

Авторът

Възраждането на най-голямото комунистическо капище не е "будителство"

Огнян Минчев*

Възраждането на най-голямото комунистическо капище не е "будителство". То е покана към съвременните хора да се поклонят отново на този демон, който унищожи втората половина на 20 век за България, унищожи българската държава и я запрати в Третия свят. Да се поклонят на демона, който изби десетки милиони в ГУЛАГ. На демона, който унищожи милиони украинци в Голодомор. Да се поклонят на тези, които убиха отново десетки милиони с Големия скок, с "културната революция" в Китай. Малко са ни паметниците на сталинистката армия, лениновците, георгидимитровците нацвъкани по цялата българска земя. Трябва да възстановим и най-голямото комунистическо капище, за строителството на което е унищожен българският връх Бузлуджа - и да му се покланяме, заедно с тези, които са го "събудили". Това е държавно спонсориран сатанизъм. Това е подигравка със заспалата историческа памет на българите.

* Коментарът на политолога е публикуван на страницата му във Фейсбук и е  по повод материала на Faktor.bg  "Възродителката на „Бузлуджа“ се бори за приза „Будител на годината“, заглавието е на изданието. 

Сподели:

Коментари (0)

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

Почина последното величие от времето на Тодор Живков

В началото на тази година Георги Йорданов бе отличен от президента Румен Радев с орден „Стара планина“ (първа степен) за изключително големи заслуги в областта на българската култура и изкуство

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

Дядо Коледа кацна на авиобаза "Безмер" с военен самолет Су-25

С добрия старец дойдоха Снежанка и малки елфи, които допринесоха за празничното настроение. По-късно те се включиха в тържеството, като пристигнаха и с хеликоптер.

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

БНБ отваря касите си събота, 27 декември заради евромонетите

Желаещите ще могат да посещават централата на банката или касовия център в столицата от 8:30 до 15:45 ч