Строежът се намира на улица "Бачо Киро" в София и от години не се работи по него
Ограда на изоставен строеж в центъра на София е паднала върху жена и 3-годишната й дъщеря. Двете са с хематоми и в шок след инцидента. Инцидентът е от събота, когато силния вятър причини множество материални щети, съобщи БНТ.
Строежът се намира на улица "Бачо Киро" в София и от години не се работи по него, разказаха живеещи в района, които през годините са подавали множество сигнали до общината и институциите. От Столичната община заявиха, че ще проверят случая и че ще изпратят аварийна помощ, която да обезопаси обекта, но припомниха, че по закон отговорността за това е на собственика на строежа.
"Видях, че ламарините тръгват като домино да падат върху нас. Аз рязко се обърнах и реално цялата ми лява половина е в хематоми и предпазих детето", свидетелства жената.
"Засега собственикът е неизвестен, строежът е незаконен. Сега издирваме по хронология как е преминала собствеността, за да опитаме да вземем мерки и да издадем предписания", коментира инцидента Николай Александров, кмет на район "Оборище".
Фактор
Строежът се намира на улица "Бачо Киро" в София и от години не се работи по него, разказаха живеещи в района, които през годините са подавали множество сигнали до общината и институциите. От Столичната община заявиха, че ще проверят случая и че ще изпратят аварийна помощ, която да обезопаси обекта, но припомниха, че по закон отговорността за това е на собственика на строежа.
"Видях, че ламарините тръгват като домино да падат върху нас. Аз рязко се обърнах и реално цялата ми лява половина е в хематоми и предпазих детето", свидетелства жената.
"Засега собственикът е неизвестен, строежът е незаконен. Сега издирваме по хронология как е преминала собствеността, за да опитаме да вземем мерки и да издадем предписания", коментира инцидента Николай Александров, кмет на район "Оборище".
Още от Улицата
Арести във варненското кметство "Поморски", издавало разрешително за строеж в "Баба Алино"
Задържани са 7 души заради съмнения, че са издавали фалшиви удостоверения за търпимост
Добра новина: Няколко големи банки у нас удължават срока за безплатен обмен на лев с евро
Те заявиха, че няма да спазят закона, според който след 30 юни 2026 г. обмяната на българските левове с европейската валута ще става само при определени от банките такси.
Гръцки националисти оскверниха паметта за Гоце Делчев в с.Баница
Членове на организацията „Свещен батальон“ са премахнали мраморна плоча на македонския войвода, която според гръцките власти е била незаконно поставена