17 Юни, 2026

Огромен интерес към розовото ни масло и кисело мляко на ЕКСПО 2025 в Япония

Снимка: МИР

След 55 години отсъствие България се завръща триумфално на изложението в Осака, където се очакват 28 милиона посетители

Вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев откри  мащабния български павилион на световното изложение, на което се очакват 28 милиона посетители, съобщават от Министерството на иновациите и растежа.

България след 55 години се завръща триумфално в Осака, а павилионът ни на световното изложение е обект на огромен интерес. Именно интересът от японски предприемачи, свързан с инвестиции, показват, че сме на прав път, заяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, който откри националния ни павилион в ЕКСПО 2025 в Осака, Япония.

„Елегантно и с вкус представяме новия образ на България. Освен страна на уникални продукти като розовото масло и киселото мляко, трябва да се покажат и способностите на българската индустрия, които надхвърлят много тези два продукта“, каза Дончев.

Павилионът ни е разположен в най-престижната зона и на важна локация – до един от основните входове, между тези на Нидерландия и Сингапур. За изграждането му са използвани екологични материали.

След изложението всяка част на павилиона ще бъде рециклирана или повторно използвана.

Мотото на ЕКСПО 2025 е “Проектиране на бъдещо общество за нашия живот”, където страната ни ще разгърне своя принос към световните предизвикателства.

Всеки посетител ще може да се потопи в невероятна атмосфера, където България представя своята история, култура, научни постижения и разкрива визията за бъдещето и своя потенциал.

Сподели:
Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции

Централните банки се обръщат към златото: 45% планират нови покупки, докато доларът губи позиции

Рекорден дял от монетарните институции очакват да увеличат златните си резерви през следващата година, докато доверието в доминиращата роля на щатския долар в глобалната финансова система постепенно отслабва

След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас

След сделката между САЩ и Иран: цените на горивата бавно тръгнаха надолу на колонките у нас

Цени, каквито са били преди войната, може да има догодина по това време, смята енергийният експерт Боян Рашев

Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!

Бойко Борисов от Шумен: Инвестиция за 70 млн. евро не се прави в среда на политически експерименти!

силната икономика не се гради с приказки, а с предприятия, които разширяват дейността си, създават заетост и дават перспектива на цели региони

Коментари (0)