27 Август, 2026

Огромен пожар бушува във военен склад, евакуират 14 селища

Огромен пожар бушува във военен склад, евакуират 14 селища

Жителите на няколко села в руската Рязанска област биват евакуирани заради избухването на пожар на територията на военен склад в района, съобщават от Министерството на извънредните ситуации на Руската Федерация пред РИА Новости.

„Извършва се евакуация на жители от повече от десет близки населени места в радиус от пет километра“, каза източникът на агенцията. 

Първи са били евакуирани 130 ученици и 16 по-малки деца. Общо от 14 населени пункта са били евакуирани над 1500 души.

По-рано стана известно, че огънят от горящата трева се е разпространил в арсенала край село Желтухино. Има експлозии на всеки пет до десет секунди.

В гасенето участват около 70 военнослужещи и десет единици техника.

За местопроизшествието тръгна пожарен влак, както и комисия на ЗВО (Западен военен окръг) под ръководството на заместник-главнокомандващия на окръга. Самолет-танкер Ил-76 също е готов за излитане.

Във връзка с инцидента беше блокирана федералната магистрала „Каспий“.
Сподели:
Мицкоски: Военни самолети на САЩ всеки ден кацат и излитат в Северна Македония

Мицкоски: Военни самолети на САЩ всеки ден кацат и излитат в Северна Македония

В Северна Македония има 2 международни летища - край Скопие и Охрид. Премиерът на РС Македония не уточни кои от двете се използват от американските военни самолети. 

Гръцка „Пейтриът“ отблъсна нова дронова атака в Саудитска Арабия

Гръцка „Пейтриът“ отблъсна нова дронова атака в Саудитска Арабия

На 25 юли батареята успешно беше свалила два безпилотни летателни апарата при отделни инциденти, недалеч от Янбу. По предварителни данни дроновете са били изстреляни от Йемен.

Кралят на Норвегия Харалд V е в изключително тежко състояние

Кралят на Норвегия Харалд V е в изключително тежко състояние

Заболяването се характеризира с необичайно бързо рушене на червените кръвни клетки. По-рано тази година – през февруари, Харалд V се намираше в болница на испанския остров Тенерифе.

Коментари (0)