15 Август, 2026

Огромен пожар погълна трафопост и депо за скрап в Бургас

Огромен пожар погълна трафопост и депо за скрап в Бургас

Огромен пожар избухна в бургаския кв. "Победа", след което се е прехвърлил в трафопост и депо за скрап, в което е имало десетки коли. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в морския град.

Сигналът за пламъците, избухнали на ул. "Московска" 44, е подаден в 18.45 ч. в Първо РПУ. Две минути по-късно електроснабдяването на квартала е спряно, а дошлият на място един противопожарен екип от трима огнеборци е поискал допълнителни сили.

Вторият автомобил с още трима огнеборци е тръгнал в 18.57 ч., а впоследствие към мястото на инцидента се отправили един голям и един среден противопожарни автомобили. Констатирано е, че огънят освен трафопоста е обхванал депо за скрап, като се запалили складираните там на площ от 200 кв.м. стари автомобили и отпадъци.

По първоначални данни 20 коли са изгорели, а пламъците са били над 3 метра.

Пожарът е локализиран в 19.36 ч., като поетапно огнеборците са започнали да се изтеглят. На място е останал един екип до окончателното потушаване на тлеенето. Кварталът обаче все още е без ток.

Утре ще се извършва оглед на местопроизшествието с цел установяване на причините за пожара и нанесените щети.
Сподели:
Чудо!„Прогресивна България“ вкара лустрация на ДС сътрудници в партийния си устав

Чудо!„Прогресивна България“ вкара лустрация на ДС сътрудници в партийния си устав

Как ще става обаче проверката на ченгетата, след като партията на Румен Радев закри чрез Държавния бюджет Комисията по досиетата, която единствена има право да проверява и да разкрива съпричастните към тоталитарните служби

След спирането на АЕЦ „Черна вода“ Румъния разчита на ток от България

След спирането на АЕЦ „Черна вода“ Румъния разчита на ток от България

Рекордно ниското ниво на Дунав изважда от строя цялата ядрена мощност на Румъния. В четвъртък сутринта започна контролираното спиране на втория реактор на АЕЦ „Черна вода“, което ще лиши румънската електроенергийна система с около 680 мегавата, пише Ройтерс

Нов инцидент в Пловдив: 83-годишен мъж стреля с арбалет срещу 18-годишен

Нов инцидент в Пловдив: 83-годишен мъж стреля с арбалет срещу 18-годишен

83-годишният мъж е отведен в Трето районно управление, а арбалетът е предаден доброволно и е иззет

Коментари (0)