14 Януари, 2026

Огромни колони от автомобили се извиха на границата с Гърция

Огромни колони от автомобили се извиха на  границата с Гърция

Огромни колони от автомобили се извиха на  граничен пункт „Кулата”, съобщи NOVA.
Колите се пропускат поетапно, а на пътуващите се налага да чакат над два часа в задръстването. 
На самата граница преминаването се бави, тъй като властите в южната ни съседка продължават избирателно да правят бързи тестове на част от пътуващите.
Колона от автомобили се образува и на влизане в България. Опашката от коли е около 3 км, като движението е спряло. За един час колите изминават 300 метра.
До момента от МВнР съобщиха, че граничният пункт работи нормално, а причината за колоната били проверките на документите на пътуващите.
За разлика от Гърция, България не прави тестове на влизащите в страната, изискват се само документи за завършен курс на ваксинация, или отрицателен PCR тест, направен до 72 часа, или бързи тестове, направени до 48 часа от пътуването.
Сподели:

Коментари (0)

Утре обсъждат  промените в Изборния кодекс

Утре обсъждат промените в Изборния кодекс

Лидерът на ПП Асен Василев повтори, че тяхната заявка е 100% да се гласува с машини на предстоящия вот

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

Симов: Ако видя БСП без скандали, ще реша, че извънземните са ги подменили

„Много хора си представят, че смяната на лидера едва ли не ще подпише някакъв нов живот на БСП.“

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Две баржи, натоварени с химически вещества, потънаха в Дунав

Единият кораб е превозвал над 1100 тона азотни торове, другият - калиев хлорид