За поредна година степни пожари обхванаха обширни територии в някои източни райони на Русия. Огънят се е разраснал след 20 април, а основна причина е паленето на стърнища и изчистването на земеделска площ, посочва изданието “The Siberian Times”.
В района на Кемерово са изгорели 27 жилищни сгради, близо 40 души са били евакуирани. В околностите на Новосибирск пламъците са погълнали над 50 леки постройки. Засега леко ранените са трима души, няма информация за жертви.
Още от Свят
Украйна твърди: ВСУ осуетиха планове за настъпление към Запорожие и Днепър чрез удари по логистиката
По думите на говорителя на Силите на отбраната срещу украинските сили действат руските групировки „Днепър“ и „Восток“, чиято численост през последните седмици е нараснала до над 213 000 военнослужещи
Удари на Израел в райони на Южен Ливан
Израелски бойни самолети са атакували района Набатия ал Фаука и източните покрайнини на съседния град Кфар Тебнит.
Гърция разглежда изпращането на най-големия си кораб "Прометей" за мисия в Ормуз
Сред обсъжданите в момента планове е предоставянето и на фрегата от клас MEKO, която вече участва в европейската операция „Аспидес“ за ескортиране на търговски кораби в Червено море