15 Януари, 2026

Окупаторите не спират с атаките - масирано обстрелваха Херсон

Окупаторите не спират с атаките - масирано обстрелваха Херсон

"По чудо никой не е пострадал"

Руските сили са извършили масиран обстрел на град Херсон, съобщи на 13 юли ръководителят на регионалната военна администрация. Нападението е било насочено към централния квартал "Днепър" и е продължило около час, съобщи Роман Мрочко в Telegram. "По чудо никой не е пострадал". Публикацията включваше кадри на срутени и силно повредени сгради. Мрочко заяви, че щетите по инфраструктурата означават, че водоснабдяването в района може да бъде засегнато, но че възстановителните работи продължават.

Украинската противовъздушна отбрана е свалила пет крилати ракети и 11 дрона, насочени към градове в Украйна през нощта срещу петък, съобщи командващият на военновъздушните сили на страната. Ракетите са били изстреляни от Саратовска област в Южна Русия и свалени над украинските области Хмелницки, Сумски и Черкаски, съобщи генерал-лейтенант Николай Олешчук в Telegram. Той добави, че са били изстреляни общо 19 безпилотни летателни апарата, а 11 са свалени над Николаев, Киев, Виница, Хмелницки, Херсон и Сум. По думите му останалите осем дрона са били изгубени, но вероятно са били само фиктивни дронове, предназначени да претоварят противовъздушната отбрана.

Трима цивилни бяха ранени от мина в източната украинска област Харков. Областната военна администрация съобщи, че това е станало в село Старица, на около 46 км от град Харков и само на няколко километра от руската граница. Ранените са двама мъже на възраст 18 и 63 години и жена на 43 години, съобщи тя в Telegram./ БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Двамата са обсъдили дипломатически задачи, които по думите на президента „са актуални към момента и могат да направят Украйна и всички нас по-силни“.

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

"Те трябваше да бъдат извършени вчера, са били спрени“, каза пред журналисти говорителката Каролайн Ливит