6 Декември, 2025

Окупаторите са пробили част от украинската отбрана при Красногорвока, ВСУ държат позиции в източните части на града

Окупаторите са пробили част от украинската отбрана при Красногорвока, ВСУ държат позиции в източните части на града

След кратка тактическа пауза руските войски възобновиха настъплението си в Красногоровка, пробивайки отбраната на украинските формирования от изток и юг. Така те са поставили в "котел“ изостаналите украински части източно от населеното място, пише "Рибар“, цитиран от "Фокус".

В същото време ВСУ продължават да държат позиции в Източния и Солнечния микрорайони, където има компактно разположени многоетажни сгради, подходящи за отбрана. Районът на Мариинската централна районна болница, клиниката и селскостопанския техникум, както и горските насаждения източно от Красногоровка и южно от езерото Борисовка остават под контрола на украинските въоръжени сили.

Северно от огнеупорния завод има боеве в района на ул. Сумская и Централна, но там руснаците нямат регистриран напредък напредък. Отбраната в града се поддържа от сбор от части на териториалната отбрана, сборни части на 59-та моторизирана бригада, граничари, както и един от батальоните на отделна президентска бригада.

Но присъствието на 46 въздушнодесантна бригада и 3 дшб 80 одшбр, които преди това са държали отбраната на Красногоровския огнеупорен завод, вече не се забелязват: вероятно след загубата на основната част от територията формациите са изтеглени в тила, за да възстановят загубите и да се прегрупират.

Освен това е регистрирано настъпление на руските въоръжени сили в Нетайлово, където украинците са отхвърлени от територията на училище и прилежащите двуетажни сгради. Продължават боевете в централната част на селото.
Сподели:

Коментари (0)

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

"Няма нищо по-малко патриотично от самообявилите се за патриоти и суверенисти в Европа, които разкъсват европейското единство, докато търсят колаборация с Русия."

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

"Европейският съюз не е готов за Македония" - Мицкоски пред конгреса на ВМРО-ДПМНЕ

„Няма да се преместим нито милиметър, до момента, докато не се спази последната буква и последният препинателен знак на споразуменията и на международното право, и това, което принадлежи на македонците от другата страна на границата в Пиринска Македония."