22 Април, 2026

Олесия Илашчук: Честит Деня на Европа, Българийо! Благодаря за подкрепата на Украйна!

Олесия Илашчук: Честит Деня на Европа, Българийо!  Благодаря за подкрепата на Украйна!

Олесия Илашчук, Снимка: архив на Faktor.bg

Послание към българите на посланика на Украйна у нас

Посланникът на Украйна у нас Олесия Илашчук разпространи видео обръщение към българите, по случай Деня на Европа - 9 май. Тяблагодари искрено за подкрепата, която Блгария оказва на нейната страна в борбата й срещу руските окупатори.

Заедно с европейците почитаме общите приципи на демокрация, свобода и върховенство на закона и уважение към правата на човека. Този празник означава грижа за нашето бъдеще - това е ден на единство, солидарност и съвместна съпротива срещу агресията, която защитава европейските ни ценности. Нашата обща задача е да развиваме Европа, да я направим по-силна и още по-успешна.  В момента Украйна защитава мира и сигурността на Европа, а ЕС подкрепя Украйна в борбата срещу въоръжената агресия. Украинците са европейски народ, който заслужава своето място в голямото европейско семейство. Исторически Украйна и България са приятели, партньори, а украинците ценят тази подкрепа.

Само обединени и заедно можем да защитим нашето настояще, изтъква в обръщението си дипломатът.

 

Сподели:

Коментари (1)

  • 14:57, 9 Май, 2025

    Истината е,че руснака никога няма да празнува ден на мира,ден на свободата,ден на писменноста!За руснака най важно са войната и убииствата!Това е!

    Отговор
Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Съпредседателят на “Да, България” допълни, че формацията ще участва активно в избора на нов Висш съдебен съвет и инспекторат към него

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Предупредил е, че БСП няма да влезе в НС - по думите му, листите са редени еднолично

Зарков: Резултатът на БСП е закономерен, искам прошка от избирателите, че останахаме извън парламента

Зарков: Резултатът на БСП е закономерен, искам прошка от избирателите, че останахаме извън парламента

По думите му, БСП трябва да премине през дълбока трансформация