Закон и ред
Олга Керелска: Следващият четвъртък ВСС може да обсъжда и гласува оставката на Иван Гешев
Ако има мнозинство от 17 гласа, уточни представителят на съдийската квота във ВСС
"Следващият четвъртък би трябвало да обсъждаме по същество първия сигнал, свързан с израелския специалист на мястото, където бе взрива срещу кортежа на главния прокурор Иван Гешев. Той не е имал право да разпорежда присъствието му там. След обсъждане по същество се взима решение". Това заяви Олга Керелска от съдийската колегия на Висшия съдебен съвет пред Нова нюз.
По думите й политическата обстановка в страната е неустойчива и затова може да има изненади.
„Не бих могла да отговоря на въпрос, който касае шестимата предложители, които искат оставката на главния прокурор Иван Гешев. Ако предложението бъде прието с нужното мнозинство от 17 гласа, значи може да бъде освободен”, каза Керелска.
Още от Закон и ред
След поредица от скандали парламентът окончателно одобри бюджетите на ДОО и на НЗОК, днес на ход е Бюджет 2026
Заложените от финансовото министерство и управляващото мнозинство макроикономически показатели включват бюджетен дефицит от 5,7%, очакваната средногодишна инфлация е над 4%; а прогнозният ръст на икономиката е 2,6 на сто
Пеевски: Ще обжалваме решението за отнемане на сградата на ДПС
По думите ми, от гледна точка на правната страна, партията има изряден договор
Конституционният съд обяви за противоконституционни законови разпоредби за търговията с нефт и нефтопродукти
Решението е по конституционно дело №18/2025 г., образувано по искане на 51 народни представители от 51-вото Народно събрание. Докладчик по делото е съдия Орлин Колев