Върховният комисар на ООН за правата на човека настоя за проверка
Върховният комисар на ООН за правата на човека настоя днес да се разследва "прекомерното използване" на сила от руската полиция през седмиците преди местните и регионалните изборите в Русия, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
"Подкрепям призивите на председателския съвет да се разследват твърденията за прекомерно използване на сила от полицията и приканвам властите да зачитат свободата на изказа, правото на мирни събирания и правото на участие в държавните дела", заяви Мишел Бачелет пред Съвета по правата на човека в Женева.
Още от Свят
Украйна удари руска система за ПВО „Стрела-10“, складове за дронове и логистика, и 2 командни центъра
На 14 август и през нощта срещу 15 август подразделения на украинските сили удариха редица руски военни цели
Пресъхващият Дунав разкри мотоциклет от Втората световна и останки на двама войници
Находката е открита в района срещу унгарския парламент. След необходимите изследвания останките се очаква да бъдат погребани в германско военно гробище край Будапеща.
Лихтенщайн въведе равенство между половете в наследяването на трона
Лихтенщайн е конституционна монархия, начело с княз Ханс-Адам Втори от 1989 г., синът на княза, престолонаследникът Алоис, изпълнява функциите на регент и управлява ежедневните държавни дела от 2004 г.