Пандемията от коронавирус и нейните икономически последици могат да тласнат около 100 млн. души в бедност тази година.
Това намалява вероятността крайната бедност да бъде изкоренена до 2030 година, предаде БТА като се позова на ООН, цитирана от ДПА.
Дори при най-оптимистичния сценарий, с безпрецедентен икономически растеж, близо 3% от световното население ще продължат да живеят в бедност.
При най-песимистичния сценарий се очаква над 1 млрд. и 199 млн. души или 13% от световното население да се окажат в крайна бедност до края на десетилетието.
Още от България
Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси
Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени
Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира
Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото
Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас
"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той