11 депутати от Обединените патриоти внесоха свое предложени за нови промени в Закона за вероизповеданията. Те искат вероизповеданията да нямат право да получават за едно и също държавна субсидия и дарение, да се води регистър на всички дарения, нарушенията на тези норми да подлежат на глоба, а дареното да се отнема в полза на държавата.
Патриотите, начело с Искрен Веселинов, внесоха своите предложения за поправки в Закона за вероизповеданията. Те предлагат два нови параграфа, като единият е с редица ограничения за получаването на дарения от вероизповеданията в България, а вторият за съответните глоби при нарушаване на тези рестрикции.
Според ОП не трябва де се допуска дарение от чужди държави или чуждестранни граждани за дейности, които се финансират от предоставената държавна субсидия. Вероизповеданията, на които е предоставена държавна субсидия, трябва могат могат да получават дарения за дейността си само и единствено от „източници на доходи в Република България“. Образователните структури на вероизповеданията също да се финансират само от български държавни и общински институции или ЕС. За всички дарения да бъде информирана Дирекция „Вероизповедания“. Глобите, които предлагат патриотите, са между 5000 и 40 000 лева, а придобитото в нарушение на тези условия да се отнема в полза на държавата.
Искрен Веселинов
Те искат да няма за едно и също държавна субсидия и дарение
Фактор

Коментари (0)