26 Февруари, 2026

Опашки за имунизация срещу новия щам на Covid-19

Опашки за имунизация срещу новия щам на Covid-19

С началото на имунизацията срещу COVID-19 този сезон, на много места в страната се образуват опашки, а някъде дори има и предварително записване. Желаещи да се ваксинират срещу новия щам на коронавируса има и в Благоевградско.

Общопрактикуващи лекари, които желаят да имунизират, също могат да ваксинират пациентите от своята пациентска листа.

"Винаги, за ваксините съм, ще го направя“, казва местният жител Борис.

"Ако нарасне рискът, и видим че наближава нещо подобно на пандемия, да. Предполагам, нормално е, предполагам, че е безопасно", смята Мария Узунова

От РЗИ отчитат, че към момента броя на заразените с КОВИД-19 не е притеснителен, а грип в областта още не е регистриран.

"Сезонен грип при нас все още няма изолиран, но имаме доста пациенти с остри респираторни заболявания“, съобщи д-р Веселка Мончева, директор на дирекция „Надзор на заразните болести“ в РЗИ Благоевград.

"Всяка година има грипове. Тази година казват ковида се завръща под некакъв друг вариант и затова редовно ги правя тези неща, и против грип, и против ковид", каза Владимир Гърчев.

Следващата седмица имунизациите в РЗИ- Благоевград продължават, като ще се извършват всеки работен ден, без понеделник.

"Не връщаме желаещите. Докогато има, те се имунизират“, обясни д-р Веселка Мончева.

Ваксината срещу ковид може да се поставя в три медицински центъра в градовете Петрич, Гоце Делчев и Банско.

Сподели:

Коментари (0)

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta праща в историята Messenger.com през април

Meta потвърди, че ще закрие самостоятелния сайт messenger.com през април 2026 г. Съобщенията ще бъдат достъпни само през Facebook и мобилното приложение.

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

Община Тетевен получи специална награда по повод 30-годишния юбилей на НСОРБ

По време на събитието бяха представени и обобщени резултати от национално представително социологическо проучване на Агенция "Тренд" за обществените очаквания към местната и централната власт

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

„Спасителят“ Румен Радев се скри - не подкрепи протеста за оставката на Борислав Сарафов

Абдикиралият от задълженията си президент бе поканен публично от лидера на ПП Асен Василев