18 Юли, 2026

Опасно време в цялата страна

Опасно време в цялата страна


Оранжев код за силен вятър е обявен за 12 области на страната за 23 декември, става ясно от сайта на Националния институт по метеорология и хидрология.

Кодът е в сила за областите Варна, Велико Търново, Враца, Добрич, Монтана, Плевен, Русе, Разград, Силистра, Сливен, Търговище, Шумен.  Предупрежденията са за силен вятър с пориви от 20 до 25 м/сек., в отделни райони и повече.

За останалите области на страната е в сила жълт код, в които скоростта на вятъра ще достигне 14-19 м/сек. или 24 м/сек.
Днес ще е предимно облачно. Ще е ветровито със силен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина с бурен вятър от запад-северозапад, съобщават от НИМХ.

В Северна България на места се очакват валежи от дъжд, в Лудогорието и Предбалкана - от дъжд и сняг, които до вечерта ще спрат.

Максималните температури ще са между 7 и 12 градуса.

В планините облачността ще е значителна, главно в масивите от Западна България с валежи от сняг. Ще духа бурен и ураганен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 m ще е около 4 градуса, на 2000 m - около минус 5 градуса.

Над Черноморието облачността ще е значителна, главно по северно крайбрежие ще има валежи от дъжд, които до вечерта ще спрат. Ще духа силен и бурен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат 9-13 градуса. Температурата на морската вода ще е 9-10 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Сподели:
Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

Пожар пламна в Баритна мина край Стара Загора

На място са изпратени шест екипа на пожарната, които работят за овладяване на стихията

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

Километрична тапа блокира движението между Созопол и Приморско

В социалните мрежи пътуващи алармират, че в района на река Ропотамо, близо до завоя "Ставински“, се е образувало огромно задръстване

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Задържаха 25 души при масов бой в Димитровград, има пострадал

Около 14.15 ч. вчера на спешния телефон е подаден сигнал от МБАЛ-Хасково за масово сбиване в двора на болницата

Коментари (0)