Дмитрий Плетенчук разкрива какви са евентуалните заплахи за Украйна
Говорителят на Военноморските сили на Въоръжените сили на Украйна Дмитрий Плетенчук обясни каква е текущата ситуация с руския флот в Черно море и възможните заплахи - вероятността да се подготвят за някакви задачи и колко ракети има на борда, пише УНИАН.
„Като цяло можем да кажем, че има 10 ракети, като броят им може да варира в зависимост от бойната готовност. Можем да предположим, че става дума за 40 единици, които могат да бъдат заплаха. Но реално единствено носители на крилати ракети са тези, които могат да променят стратегически ситуацията на територията на Украйна. Сред тях са три подводници, с по четири ракети на борда. А ние имаме проект "Варшавянка", 636-и", отбелязва в ефира на телемарафона Плетенчук.
По неговите думи сега само тези три ракетоносителя се готвят да напуснат Новоросийск. „И между другото последното потвърдено използване на ракети за нанасяне на удари беше от подводница, когато бяха нанесени ударите по Запорожие преди няколко дни. И като цяло за повече от шест месеца беше потвърдено за наличието само на два носителя на крилати ракети“, коментира Плетенчук.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Ген. Сирски отрече да е бил в конфликт с Михаил Федоров и призова за единство
„За мен беше изненада да науча, че между нас с господин министъра е имало конфликт", твърди той
Тръмп: Всеки път, когато Иран убие американски войник, ще плати многократно за това убийство
По-рано през деня Пентагонът съобщи, че общият брой на загиналите американски военнослужещи при последните операции е достигнал трима
Генералният щаб на ВСУ опроверга слуховете за оставката на ген. Сирски
Оттам подчертаха, че Сирски продължава да изпълнява задълженията си като главнокомандващ на украинската армия.