4 Април, 2026

Опожариха колата на екоактивист в Стара Загора

Опожариха колата на екоактивист в Стара Загора

Петко Петков върху опожарената кола

Петко Петков е споделил, че атаката е заради бизнес конфликти, но се проверяват и други версии

Автомобилът на природозащитника Петко Петков е бил опожарен пред дома му в Стара Загора в нощта срещу петък. Към момента се работи по всички версии.

Според източници на bTV пред разследващите Петков е споделил опасения, че в основата на атаката стоят бизнес конфликти с бивши негови съдружници. Проверява се обаче и по линия на протестите.

В четвъртък срещу петък около 2 ч. сутринта лекият автомобил на Петко Петков е пламва като факла. 29-годишният мъж е защитник на зелени каузи. Участвал е в протестите срещу застрояването на парк "Бедечка" в Стара Загора и в защита на национален парк "Пирин".

След поредния протест за Пирин, Петков се прибира в дома си, където оставя колата си. По неговите думи, късно през нощта той е чул шум и излязъл да провери какво става.Видял горящия автомобил и се обадил на 112. Огънят е унищожил предната част на превозното средство. Екоактивистът е шокиран от случилото се.

 

Сподели:

Коментари (0)

Последен шанс за по-ниски данъци в София преди крайния срок през април

Последен шанс за по-ниски данъци в София преди крайния срок през април

Данните показват, че огромен брой столичани вече са се възползвали от тази преференция като стотици хиляди граждани са платили своите такси за жилища и коли и по този начин са спестили милиони евро

Лазарки посетиха Община Тетевен

Лазарки посетиха Община Тетевен

Облечени в пъстри народни носии, децата изпълниха обичая с много старание и вдъхновение, като нарекоха за здраве, берекет и благоденствие

Порой потопи Бачкаво, свлачища по пътя Асеновград-Смолян блокират трафика

Порой потопи Бачкаво, свлачища по пътя Асеновград-Смолян блокират трафика

По думите на зам.кмета на Асеновград не се налага да бъде въведено бедствено положение