Ленинският районен съд в Красноярск оправда Наталия Петеримова, активист в местния щаб на Алексей Навални, по обвинение, че е публикувала снимки в Instagram, в които присъстват „екстремистки символи“, съобщава "Апология".
Протоколът по чл.2С0.3 от КО от 24 септември е направен въз основа на снимки на Петеримова от 2018 и 2020 г. и селфита, направени през 2021 година.
Както съобщи самата Петеримова, на снимките са открили „икона с надпис „H“ или червен удивителен знак“.
Става дума за плакати за пикети с нарисувани лога на Навални, както и за селфи с чаша кафе с надпис "20! 8" - символи на президентската кампания на Навални през 2018 година. В кадъра се виждаше и плик с логото на политика, пише „Медиазона“.
Самата Петеримова отбеляза, че всички снимки са публикувани преди ФБК и централата на Навални да бъдат признати за екстремистки организации.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Фицо отказва да участва в новия военен заем на НАТО за Украйна, повтаря аргументите на Радев
Повод за острата реакция на Фицо станаха подготвяните за срещата на върха (7–8 юли 2026 г.) планове на Алианса за нов мащабен пакет за военна помощ на обща стойност 70 милиарда евро ($79,5 милиарда)
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините
До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души
Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха
Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона