Ленинският районен съд в Красноярск оправда Наталия Петеримова, активист в местния щаб на Алексей Навални, по обвинение, че е публикувала снимки в Instagram, в които присъстват „екстремистки символи“, съобщава "Апология".
Протоколът по чл.2С0.3 от КО от 24 септември е направен въз основа на снимки на Петеримова от 2018 и 2020 г. и селфита, направени през 2021 година.
Както съобщи самата Петеримова, на снимките са открили „икона с надпис „H“ или червен удивителен знак“.
Става дума за плакати за пикети с нарисувани лога на Навални, както и за селфи с чаша кафе с надпис "20! 8" - символи на президентската кампания на Навални през 2018 година. В кадъра се виждаше и плик с логото на политика, пише „Медиазона“.
Самата Петеримова отбеляза, че всички снимки са публикувани преди ФБК и централата на Навални да бъдат признати за екстремистки организации.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Трагедията във Венецуела: По чудо спасиха 9-месечно бебе и майка му, оцелели под руините
До момента в спасителните операции са се включили повече от 1600 чуждестранни спасители, а жертвите са надхвърлили 1400 души
Безсънна нощ в Украйна: След руска атака с 142 дрона и 8 ракети пламнаха пожари, двама пострадаха
Украинската противовъздушна отбрана е успяла да свали или неутрализира всички балистични ракети, една от противокорабните ракети и 125 дрона
Натовски адмирал с шокиращо разкритие кой диктува на Путин да влезе ли във война с НАТО
Нидерландският адмирал Роб Бауер, бивш председател на Военния комитет на Алианса, разнищи коварната игра на Пекин в бъдещ конфликта на Русия с НАТО