13 Януари, 2026

Оправдаха екс-сътрудник на Навални по дело за ектремизъм

Оправдаха екс-сътрудник на Навални по дело за ектремизъм

Наталия Петеримова, снимка: Радио Свобода

Ленинският районен съд в Красноярск оправда Наталия Петеримова, активист в местния щаб на Алексей Навални, по обвинение, че е публикувала снимки в Instagram, в които присъстват „екстремистки символи“, съобщава "Апология".

Протоколът по чл.2С0.3 от КО от 24 септември е направен въз основа на снимки на Петеримова от 2018 и 2020 г. и селфита, направени през 2021 година.

Както съобщи самата Петеримова, на снимките са открили „икона с надпис „H“ или червен удивителен знак“.

Става дума за плакати за пикети с нарисувани лога на Навални, както и за селфи с чаша кафе с надпис "20! 8" - символи на президентската кампания на Навални през 2018 година. В кадъра се виждаше и плик с логото на политика, пише „Медиазона“.

Самата Петеримова отбеляза, че всички снимки са публикувани преди ФБК и централата на Навални да бъдат признати за екстремистки организации.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

САЩ се разбързаха: Конгресмен внесе законопроект за анексиране на Гренландия

САЩ се разбързаха: Конгресмен внесе законопроект за анексиране на Гренландия

Инициатор е републиканецът Ранди Файн, а целта е да бъде оторизиран президента да предприеме стъпки за реализацията му, ако бъде приет

Блокаж в транспорта на Централна Европа заради замръзващ дъжд и екстремен лед

Блокаж в транспорта на Централна Европа заради замръзващ дъжд и екстремен лед

Летището в Прага на практика спря да функционира, като пожарникарите трябваше да размразяват пистите

 The Times: Не остава много живот на Кадиров, Кремъл е в ступор...?

The Times: Не остава много живот на Кадиров, Кремъл е в ступор...?

Въпросът за наследяването е от жизненоважно значение както за чеченския лидер, чиито интереси са в осигуряването на дългосрочната сигурност на семейството му, така и за Кремъл, който ще иска да запази максимален контрол над републиката