25 Февруари, 2026

Определиха съдията, който ще гледа делото срещу Благомир Коцев

Определиха съдията, който ще гледа делото срещу Благомир Коцев

снимка: БГНЕС

Припомняме, че Върховният касационен съд постанови делото срещу варненския кмет и останалите обвиняеми да бъде разгледано от Варненския окръжен съд и ще се гледа от съдия Светла Василева Даскалова, в случай че не си направи отвод

Съдия Светла Василева Даскалова от Варненския окръжен съд (ВОС) ще гледа делото срещу Благомир Коцев и останалите четирима обвиняеми. Това определи системата за случайно разпределение на дела на ВСС, днес в 12,30 ч., в кабинета на ръководителя на Наказателно отделение и заместник-председател на Окръжен съд – Варна, съдия Стоян Попов, пише chernomorie.bg.

Ако тя си направи отвод, следва същата процедура, уточни съдия Стоян Попов.

Всички 16 съдии от "Наказателното отделение" на Варненския окръжен съд участваха в разпределението. Съдебните заседатели също се избират на случен принцип.

Тричленен ще бъде съдебният състав, който ще гледа делото. Определен е двумесечен срок за насрочване на заседание. Има подадени искания за разглеждане на промяна в мярката за неотклонение, но няма конкретен срок, в който да се излезе с решение за заседание.

Припомняме, че Върховният касационен съд постанови делото срещу Благомир Коцев и останалите обвиняеми да бъде разгледано от Варненския окръжен съд. Решението е взето с определение № 499 от 19 ноември 2025 г., постановено в закрито заседание на III наказателно отделение. 

Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри