4 Март, 2026

Орбан налива вода в мелницата на Путин: Европа е на прага на война

Орбан налива вода в мелницата на Путин: Европа е на прага на война

снимка: архив

Унгарският премиер отправи критика към опозицията, че нагнетява напрежение преди изборите, изрази скептицизъм към предложението на Европейската комисия за задължителни 72-часови резерви за домакинствата, като заяви, че това е ненужно

Премиерът на Унгария Виктор Орбан разкритикува опозицията, обвинявайки я в провокации и опити да предизвика безредици в страната преди изборите. Според Орбан, докато правителството остава активно, опозицията е изправена пред избора да се ангажира конструктивно или да продължи със своите разрушителни действия. Той изтъкна, че блокирането на мостове и други протести нарушават обществения ред и не са в интерес на гражданите, които искат спокойно да извършват ежедневните си дейности.

По отношение на развитието на селските райони, Орбан подчерта важността на Програмата за унгарските села, която цели съхраняване на традициите и модернизация на инфраструктурата. Той увери, че тази инициатива ще бъде разширена, като подобряването на транспортните връзки, училищата и местните предприятия ще направи селата по-привлекателни и жизнеспособни.

Относно икономиката, Орбан потвърди, че правителството е постигнало намаляване на цените на над 870 продукта в рамките на инициативата за контрол върху инфлацията. Той заяви, че въпреки съпротивата на някои фирми, правителството ще продължи да се бори за достъпност и стабилност на цените. Решение за бъдещето на инициативата ще бъде взето след цялостен преглед през май.

Що се отнася до европейската сигурност, Орбан изрази скептицизъм към предложението на Европейската комисия за задължителни 72-часови резерви за домакинствата, като заяви, че това е ненужно за унгарските семейства, които вече са подготвени. Той предупреди, че Брюксел се готви за война, докато Унгария остава ангажирана с мирния процес. Премиерът подчерта, че Унгария трябва да подкрепи мирния подход на САЩ, вместо да се присъединява към страните, които искат ескалация на конфликта.

Сподели:

Коментари (0)

Израел порази тайна подземна база в Иран - там разработвали ключов компонент за ядрено оръжие

Израел порази тайна подземна база в Иран - там разработвали ключов компонент за ядрено оръжие

Учените са работили на това място, след като Израел нанесе удари по ирански ядрени обекти през лятото

Reuters: Руски танкер гори в Средиземно море - може да е украинска атака

Reuters: Руски танкер гори в Средиземно море - може да е украинска атака

Газовият танкер „Арктик Метагаз“, плаващ под руски флаг, гори в Средиземно море, предаде Reuters с позоваване на свои източници.

Тръмп: Прекратяваме всякаква търговия с Испания

Тръмп: Прекратяваме всякаква търговия с Испания

Доналд Тръмп заплаши с пълно прекратяване на търговията със Испания, след като Мадрид отказа да позволи използването на американски военни бази за операции срещу Иран и не подкрепи искането за 5% разходи за отбрана в НАТО.