5 Февруари, 2026

Орбан се прави на визионер, ще "отваря очите на Брюксел" за реалните проблеми на Европа

Орбан се прави на визионер, ще "отваря очите на Брюксел" за реалните проблеми на Европа

Виктор Орбан

По неговите думи 2023 е била година на големи борби, следващата ще бъде на големи планове

Унгарският премиер Виктор Орбан изрази мнение, че Брюксел не вижда истинските проблеми в Европа и затова целта на страната му на изборите за Европейски парламент е да "отвори очите на Брюксел".

"Европейските избори са в центъра на политическите цели през следващата година", заяви Орбан, като подчерта, че Брюксел не забелязва проблемите, пред които са изправени жителите на цяла Европа, а не само на Унгария.

Той уточни, че целта на Унгария на следващите европейски избори е "да направи така, че европейските лидери да са способни да поправят грешките, които допуснаха през тази година", и че 2023 г. е "година на големи борби, а следващата ще бъде година на големи планове", когато Будапеща ще се опита да постигне значителна промяна в политиката на Европейския съюз.

"Новият пакт за миграцията на ЕС със сигурност ще се провали и докато Европа не вземе решение за стъпката на Унгария, че желаещите да влязат на територията на блока трябва първо да подадат молба и през това време да чакат извън ЕС, никаква регулация, каквато и да се въведе, няма да проработи, каза Орбан.

Орбан подчерта важността на връщането на фокуса на политиката към семействата през 2024 г. и че правителството се надява страната да работи стъпка напред в бъдеще, тъй като унгарците тази година "се бориха и работиха, за да защитят това, което имат".

Министър-председателя на Унгария се спря и на предизвикателствата, пред които е изправен светът през тази година, включително войната, терористичните заплахи, миграцията и инфлацията. Той посочи, че правителството му е успяло да защити пенсиите. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.