16 Март, 2026

Орбан злорадства: Торнадото на Тръмп идва, Брюксел няма да се измъкне

Орбан злорадства: Торнадото на Тръмп идва, Брюксел няма да се измъкне

Снимка: архив

Надява се на "добра сделка" с Тръмп за Унгария

Унгарският премиер Виктор Орбан заяви, че неговото правителство е в постоянен контакт с новата администрация в САЩ и се очаква да бъде сключена „добра сделка“, предаде MTI. 

„Европейският съюз е изправен пред трудни месеци, но винаги сме знаели, че президентът Тръмп ще се върне, така че сме подготвени. Непрекъснато водим преговори и ще сключим добра сделка с новата администрация на САЩ“, написа Орбан във Facebook.

Той добави, че на 3 февруари в Брюксел се е състояла първата среща на върха на ЕС след встъпването в длъжност на президента Тръмп. 

„Това беше странна среща. Всички в Брюксел виждат, че торнадото на Тръмп идва, но повечето все още си мислят, че могат да се измъкнат. Няма да им се получи.“ - пророкува Орбан. 

Той добави, че Тръмп вече е "преобърнал света" само с няколко мерки за 14 дни. 

„Джендър лудостта в Америка приключи, финансирането на глобалистките организации на Сорос приключи, нелегалната миграция приключи, подкрепата за руско-украинската война приключи. С други думи, всичко, което бюрократите в Брюксел се опитваха да ни натикат в гърлата през последните години, е приключило.“ - твърди Орбан.

“Но тук има и нещо друго. Можем да се сбогуваме и с правилата на световната търговия, каквито ги познаваме. Президентът Тръмп ще отстоява американските интереси, дори срещу Европа. ЕС е изправен пред трудни месеци.“ - каза още той. 

„Трябва да сключим споразумение, сделка, за да запазим икономическите си отношения със САЩ. Една наистина добра сделка може да бъде сключена само от тези, които не само се познават, но и се уважават взаимно.“ - добави унгарският премиер. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

След напрежение в ентитета: Премиерът на Р Сръбска подаде оставка

След напрежение в ентитета: Премиерът на Р Сръбска подаде оставка

Саво Минич пое поста в началото на септември 2025 г. след оставката на предишния премиер Радован Вишкович

Израел: Удряме по инфраструктура за балистични ракети, ядрени съоръжения и сигурността на Иран

Израел: Удряме по инфраструктура за балистични ракети, ядрени съоръжения и сигурността на Иран

Военните заявиха, че все още имат хиляди цели за удари в Иран, те са формулирали докъде се проситират целите им - до отслабване на способността на Иран да заплашва Израел чрез удари по инфраструктура за балистични ракети, ядрени съоръжения и средства за сигурност, предаде Ройтерс

Украински дронове подпалиха нефтобаза в руския Краснодарски край

Украински дронове подпалиха нефтобаза в руския Краснодарски край

„В индустриалната зона на Лабинск избухна пожар в нефтобаза." Телеграм канали публикуваха кадри, показващи огнен стълб на мястото на удара.