17 Юни, 2026

Осъдиха на 10 години затвор водача, убил семейство на Околовръстното в Пловдив

Снимка: БГНЕС

Процесът протече по процедурата за съкратено съдебно следствие, като подсъдимият признава изцяло вината си

Окръжният съд в Пловдив призна за виновен Джунейт Дюлгеров за причиняване смъртта на семейство на Околовръстния път на Пловдив през ноември 2025 година, като му наложи наказание от 15 години лишаване от свобода при първоначален общ режим

Присъдата му бе намалена с една трета и редуцирана до 10 години.

Процесът протече по процедурата за съкратено съдебно следствие, като подсъдимият признава изцяло вината си, съобщи Българската национална телевизия.

Дюлгеров е лишен от право да управлява моторно превозно средство за срок от 12 години.

Близките на загиналото семейство заявиха, че присъдата е срам за съдебната система и подигравка с паметта на починалите. Те бяха категорични, че ще обжалват.

В нощта на 24 ноември миналата година тежкотоварният автомобил, управляван от Дюлгеров, навлязъл в лентата за насрещно движение и се удря челно в лекия автомобил на семейство Пушкови.

На място са загинали 43-годишната жена, шофирала автомобила, 42-годишният ѝ мъж и 14-годишното ѝ дете. Другото дете на семейството, на седем години, пострада тежко и се лекува дълго в болница.

Преди началото на делото близки и познати на загиналите протестираха с искане за бърз и справедлив процес и максимално наказание за виновника. Те разказаха, че в нощта на катастрофата семейството се е прибирало от семейно тържество в село Първенец.

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)