1 Август, 2026

Бившата полицайка Симона Радева отива в затвора за 3 години и половина

Снимка: EPA/BGNES

Решението е окончателно и не подлежи на жалба или протест

Софийският градски съд осъди на 3 години и 6 месеца „лишаване от свобода“ бившата полицайка Симона Радева, която беше обвинена в лично укривателство. Наказанието трябва да бъде изтърпяно ефективно при първоначален общ режим, съобщи бТВ.

Съдът прие, че обвиняемата е действала умишлено, като е имала намерение да прикрие действията на Георги Семерджиев, който причини тежка катастрофа с две жертви. Посочва се, че Радева е съзнавала обществено опасния характер на деянието, предвиждала е и настъпването на обществено опасните последици.

Решението е окончателно и не подлежи на жалба или протест.

Семерджиев беше осъден на 20 години затвор.

През 2022 година на булевард „Черни връх“ Семерджиев помита с джипа си зве млади жени - Хариет и Христина, на 21 и 26 години. Те загиват на място. След инцидента той успява да избяга от мястото на произшествието и да се прибере у дома чрез стълба.

Разследването по-късно разкри, че Симона Радева - по това време полицай в МВР, е помогнала на Семерджиев да се укрие, именно осигурявайки му стълбата.

Сподели:
ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект

ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект

Новите правила забраняват използването на AI за предиктивна полицейска дейност, системи за разпознаване на емоции на работното място или в училищата, както и AI, който манипулира човешкото поведение

Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам

Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам

"Моля всички медии да се въздържат от разпространяване на неверни твърдения и внушения, които засягат не само моето име, но и близките ми"

Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков

Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков

По думите му, към момента няма данни шампионката по художествена гимнастика Симона Пейчева да е замесена

Коментари (0)