18 Май, 2026

Осъдиха на 7 месеца наш световен шампион по щанги

Осъдиха на 7 месеца наш световен шампион по щанги

Карлос Насар, снимка: БГНЕС

Карлос Насар отърва килията след споразумение с прокуратурата

Световният шампион по вдигане на тежести Карлос Насар беше осъден на 7 месеца лишаване от свобода с 3 години изпитателен срок и глоба в размер на 450 лв. Решението е на Районния съд в Поморие и след сключване на споразумение с прокуратурата. Присъдата на практика означава, че на този етап Насар няма да лежи в затвора и ще може да участва на европейското първенство в Армения през април.

На 27 юли миналата година щангистът беше хванат в Поморие да шофира без книжка и под въздействието на алкохол и наркотици. Освен това в колата му са открити амфетамини и метамфетамин. Мотивите на съда за условната присъда са, че случаят е инцидентен – Насар е предоставил документи от 14 допинг проби, в които нито веднъж не е установено наличие на упойващи вещества. Освен това спортистът е млад (18 години), без криминално минало и е сред българските надежди за медал на олимпийските игри. „Много съжалявам, допуснах грешка и я осъзнавам. Повече няма да правя такива неща и ще се концентрирам върху спорта и предстоящите състезания. Сега ще се готвя за европейското първенство“, заяви за БТВ Насар.
Сподели:

Коментари (0)

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

България ВКС даде ход на делото за прегазения в Лясковец 11-годишен Ангел

Обвиняемият Петър Димитров се яви лично в съда, придружен от адвоката си

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

Отстраненият евпропрокурор Теодора Георгиева заведе дело срещу България в Страсбург

В жалбата си тя съобщава, че е жертва на прокурорски произвол, че срещу нея се води "инквизиционно производство", без да може да се защити, защото формално не е обвиняема, че прокуратурата провежда институционална вендета срещу нея заради разкритията ѝ

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

Сибига: Трибуналът за Путин вече е факт, билетът му за Хага е осигурен

37 държави одобриха третия учредителен документ на Специалния трибунал, който трябва да заработи още през 2027 година