Вече около 3 седмици двата столични района "Люлин" и "Красно село" живеят с кризата с боклука.
Кризата с боклука на столицата все още търси своето трайно решение. Въпреки обявения график за сметоизвозване от Столичната община, картината на преливащи контейнери си стои.
Нови четири камиона се впускат в битката с отпадъците в два столични района – „Красно село“ и „Люлин“, съобщи Българската национална телевизия. Така общо камионите, които ще извършват сметопочистването в двата района, стават 14.
"Разделното събиране на двата района вече има повишена честота на събиране и данните показват, че през последните седмици то се е удвоило в сравнение с това, което е събраното количество преди кризисната организация", съобщи заместник-кметът на София Надежда Бобчева.
Има очаквания днес към екипите на Столична община да се присъединят допълнително количество хора, да можем да окомплектоваме специални екипи за всеки един камион, за да може да започнем да използваме цялата налична техника и тя да не стои, част от нея неизползвана и да оползотворим всичко, с което разполагаме, каза тя.
Днес ще има щаб с представители на „Софекострой“. "Планираме да включим и техния капацитет вече в това усилие. И като знаете, че СОС гласува решение, с което всъщност се предостави кредит на „Софекострой“, които очакваме да поемат изпълнението на тази зона. След малко ще се срещнем на щаб и ще уточним и разпределим всички задачи и начина, по който ще изпълняват дейностите в двата района", поясни Бобчева.


Коментари (0)