17 Август, 2026

Още един командир на "Хамас" загина при удар на Израел по Северен Ливан

Още един командир на "Хамас" загина при удар на Израел по Северен Ливан
снимката е илюстративна

От началото на конфликта с Израел най-малко 18 негови командири са ликвидирани

"Хамас" съобщи за смъртта на един от своите командири и неговото семейство при израелски удар по палестински бежански лагер близо до Триполи в Северен Ливан, предаде АФП.

Според палестинската групировка Саид Аталлах Али, съпругата му и две от дъщерите му са били убити при удара в лагера Бедави - първият в този регион от началото на войната в Ивицата Газа.

"Хамас" твърди, че от началото на конфликта с Израел най-малко 18 негови командири са били убити в Ливан.

Според оценки на ООН в Ливан все още има около 250 000 палестински бежанци и техни потомци, пише БГНЕС. По данни на организацията те са потърсили убежище в страната, след като са били прогонени или са напуснали земите си при създаването на Израел през 1948 година.

По силата на дългогодишно споразумение ливанската армия не се разполага в палестинските лагери, където сигурността се осигурява от палестински фракции.
Сподели:
Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски  Ормузки проток

Иран е готов за настъпление, Тръмп за "страхотната идея" за американски Ормузки проток

По-рано днес американският президент заяви, че Иран трябва да се предаде, за да бъде прекратена войната между двете страни

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

The Kyiv Independent: Украйна и Русия навлязоха във фаза на „тотална война“ за взаимно унищожение

Авторът на публикацията припомня, че настоящата война вече е един от най-кървавите конфликти на XXI век

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

Ще пристигнат ли в Киев специалните пратеници на САЩ Уиткоф и Къшнър? От Белия дом отговориха

По-рано беше съобщено, че те може да участват в мероприятията по случай Деня на независимостта на Украйна

Коментари (0)