Това е четвъртият смъртен случай с коронавирус в област Смолян
Пациентка на 66 г. е четвъртият смъртен случай с коронавирус в област Смолян, съобщиха от Областния съвет по сигурност.
Жената е починала днес в МБАЛ-Смолян, след като в продължение на 27 дни е била интубирана в интензивното отделение. Тя е починала от усложнения от инфекцията, като последните две проби за коронавирус са били отрицателни, информира БТА. Днес е обявена нова положителна проба за COVID-19 в областта- 59- годишна жена от Рудозем, която е настанена в Инфекциозното отделение на областната болница.
Починалата жена е имала придружаващи заболявания, свързани със кардиологични и белодробни проблеми.
Пациентката от Рудозем, която е последният случай на положителна проба за COVID-19, е приета в смолянската болница с температура, кашлица и задух. Впоследствие е потвърдена като позитивна за заразата.
Първоначално е лекувана в домашни условия, а в областната болница е приета във влошено състояние с пневмония. Състоянието ѝ е овладяно и вече е стабилна, според информация на МБАЛ- Смолян.
Проучват се контактните лица на жената от Рудозем.
Регистрираните заразени с COVID-19 в областта са общо 34 от началото на извънредното положение, като четирима от тях починаха.
Фактор
Жената е починала днес в МБАЛ-Смолян, след като в продължение на 27 дни е била интубирана в интензивното отделение. Тя е починала от усложнения от инфекцията, като последните две проби за коронавирус са били отрицателни, информира БТА. Днес е обявена нова положителна проба за COVID-19 в областта- 59- годишна жена от Рудозем, която е настанена в Инфекциозното отделение на областната болница.
Починалата жена е имала придружаващи заболявания, свързани със кардиологични и белодробни проблеми.
Пациентката от Рудозем, която е последният случай на положителна проба за COVID-19, е приета в смолянската болница с температура, кашлица и задух. Впоследствие е потвърдена като позитивна за заразата.
Първоначално е лекувана в домашни условия, а в областната болница е приета във влошено състояние с пневмония. Състоянието ѝ е овладяно и вече е стабилна, според информация на МБАЛ- Смолян.
Проучват се контактните лица на жената от Рудозем.
Регистрираните заразени с COVID-19 в областта са общо 34 от началото на извънредното положение, като четирима от тях починаха.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.