7 Април, 2026

Аферата "Епстийн-Тръмп": Финансистът е написал за президента - "Аз съм този, който ще го свали"

Аферата "Епстийн-Тръмп": Финансистът е написал за президента - "Аз съм този, който ще го свали"

Доналд Тръмп, снимка: EPA/BGNES

Епстийн води разговор с неидентифицирано лице, на което пише: „Знам колко е мръсен Доналд“.

Нова информация по случая с 23-те хиляди страници документи от наследството на Джефри Епстийн придоби публичност.
Според новите данни, осъденият за сексуални престъпления Епстийн е написал през 2018 година за президента Доналд Тръмп: „Знам колко е мръсен Доналд“ и „Аз съм този, който може да го свали“, съобщава Нова ТВ с позоваване на Би Би Си.  

Разговорът, който води тогава Епстийн, е с неидентифицирано лице, което пише на финансиста: "Всичко ще отшуми. Те наистина просто се опитват да свалят Тръмп и правят всичко възможно, за да го направят...!“ А финансистът отговаря: „Да, благодаря. Диво е. Защото аз съм този, който може да го свали." 

Контекстът и това, което другият човек коментира, че ще „отшуми“, не са ясни.

Тръмп беше приятел на Епстийн в продължение на години, но президентът твърди, че са се скарали в началото на първото десетилетие на века - две години преди първия арест на финансиста. Американският президент отрича всякакви неправомерни действия, свързани с Епстийн. Вчера Белият дом обвини демократите, че показват селективно файлове с цел  да „създадат фалшив наратив, който да очерни президента Тръмп“.

Само няколко часа след публикуването на документите, новоизбраната демократка в Конгреса Аделита Грижалва добави подписа си към петиция, която цели да принуди Камарата на представителите да гласува за пълното публикуване на всички файлове на Министерството на правосъдието по делото "Епстийн". Гласуването е насрочено за следващата седмица.

Тази стъпка провокира Тръмп да предупреди членовете на собствената си Републиканска партия да не попадат в „капана на измамата с Джефри Епстийн“.

Припомняме, Епстийн почина в затвора, където изтърпяваше присъдата си за  сексуални престъпления. 

Сподели:

Коментари (0)

Джей Ди Ванс: Вашингтон ще работи с всеки, който спечели изборите в Унгария

Джей Ди Ванс: Вашингтон ще работи с всеки, който спечели изборите в Унгария

Вицепрезидентът на САЩ подчерта, че Вашингтон иска Европа да успее, енергията да бъде достъпна за европейските семейства и континентът да постигне енергийна независимост, или дори да има доминираща роля

NYT: Украйна подготвя за Русия „нефтен апокалипсис“, игнорирайки предупрежденията на Запада

NYT: Украйна подготвя за Русия „нефтен апокалипсис“, игнорирайки предупрежденията на Запада

Руската федерация губи стотици милиони, но истинският удар по бюджета на Путин тепърва предстои.

Земята... залязва над Луната - за първи път в историята човешки очи видяха това

Земята... залязва над Луната - за първи път в историята човешки очи видяха това

 Моментът е уникален и поради факта, че при полета се наблюдаваше рядко слънчево затъмнение