24 Февруари, 2026

Оскверниха над 170 надгробни плочи на евреи в САЩ

Оскверниха над 170 надгробни плочи на евреи в САЩ

Над 170 надгробни плочи са били повредени в еврейското гробище край американския град Сейнт Луис, в щата Мисури, което се използва от еврейската общност повече от 100 г., пише вестник The Times of Israel. От полицията отбелязаха, че е има вероятност извършителите да са повече от един.

Властите уточниха, че в момента се провежда разследване. На въпрос дали се обмисля варианта за престъпление, извършено от омраза, органите на реда подчертаха: „Ние разглеждаме всички възможно версии“.

Сподели:

Коментари (0)

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Сърбия: Осуетен е заговор за убийството на президента Вучич и семейството му

Задържани са двама мъже - планирали "насилствена смяна на властта и сваляне на най-висшите държавни органи"

Шутът Медведев  заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Шутът Медведев заплаши Европа с нахлуване на руски войници

Той отбеляза, че „страхливите“ европейци „от страх“ ще се опитват да убедят Тръмп да отиде на определен компромис по въпроса за Гренландия

Макрон: Войната на Путин срещу Украйна е троен провал за Русия

Макрон: Войната на Путин срещу Украйна е троен провал за Русия

„Един ден руснаците ще осъзнаят колко огромно е престъплението, извършено в тяхно име"