27 Април, 2026

Вьоса Османи: Вучич е наредил нападението в Банска

Вьоса Османи: Вучич е наредил нападението в Банска

Вьоса Османи

Доказателствата „са потвърдени от много съюзници и партньори"

„Разполагаме с доказателства, че сръбският президент Александър Вучич е организирал и наредил нападението в Банска на 24 септември.“

Това заяви косовският президент Вьоса Османи, която посочи, че доказателствата „са потвърдени от много съюзници и партньори" на Прищина и че страните от НАТО сами решават дали и кога да ги публикуват.

Османи също така обвини официален Белград, че "непрекъснато обучава, въоръжава и финансира терористични групи с цел потенциални нападения".

"Сърбия няма да признае Косово и да изпълни договорените споразумения. Това показва, че те не подкрепят диалога, а с нападението срещу Косово на 24 септември показаха и че са склонни към насилие, което е жалко, защото диалогът е единственият начин за постигане на дългосрочен мир в нашия регион." - добави косовският президент.

Въпреки че Белград твърди, че няма да признае Косово, Османи смята, че "един ден ще го направи".
"Надявам се да е по-скоро, а не по-късно", отбеляза тя. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Европейската комисия: България поиска отглагане на срокове по ПВУ

Европейската комисия: България поиска отглагане на срокове по ПВУ

Става въпрос за създаването на независим антикорупционен орган, заради което бяха спрени над 360 милиона евро

Руски топмениджър загина мистериозно в река Волга, тъстът му е изчезнал

Руски топмениджър загина мистериозно в река Волга, тъстът му е изчезнал

Става дума за 42-годишния Сергей Лойтер, генерален директор на подразделението за изкуствен интелект, рекламни технологии и оптимизация за търсачки в Yango Group

В Кремъл реагираха на изявлението на Тръмп за „добрите разговори“ с Путин

В Кремъл реагираха на изявлението на Тръмп за „добрите разговори“ с Путин

Припомняме, че по-рано президентът на САЩ заяви, че враждата между президента на Украйна Володимир Зеленски и руския диктатор Владимир Путин пречи войната да приключи