4 Май, 2026

Остава облачно, ще преваляват дъжд и сняг

Остава облачно, ще преваляват дъжд и сняг

Термометрите ще показват от 0 до 7 градуса

Днес ще остане предимно облачно, на места в низините ще е и мъгливо.

Със сняг ще се събудят тази сутрин жителите на част от Северна България, където през нощта дъждът премина в сняг.

Минималните температури ще са между 0° и 5°, в София - около 2°.

Преди обяд главно в Централна и Източна България ще валят дъжд и сняг, след обяд в Централна Южна България ще продължи да превалява дъжд, но до вечерта и там валежите ще спрат.

Ще духа до умерен север-северозападен вятър, в югоизточните райони - от север-североизток и там временно ще се усилва.

Дневните температури ще са без съществен ход и максималните ще са между 2° и 7°, в София - около 4°.

Над планините ще е облачно и мъгливо, с валежи от дъжд и сняг. Ще духа умерен до силен изток-североизточен вятър. По проходите ще има условия за навявания и преспи. Максимална температура на 1200 метра - около 3°, на 2000 метра - около минус 3°.

Над Черноморието ще е облачно, с валежи от дъжд. Ще духа до умерен север-северозападен вятър. Максимални температури на въздуха 7°-8°. Температурата на морската вода е 8°-10°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 57 мин. и залязва точно в 17 ч. и 2 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 5 мин.

Сподели:

Коментари (0)

Огняново се възпротиви на преминаването на камиони през центъра на селото

Огняново се възпротиви на преминаването на камиони през центъра на селото

Трафикът е ежедневен и, освен че замърсяват и радрушават уличната мрежа, камионите създават риск от пътни произшествия, твърдят местните жителите

Почина Величко Велев - един от ярките символи на съпротивата срещу комунистическото мракобесие

Почина Величко Велев - един от ярките символи на съпротивата срещу комунистическото мракобесие

Той участва в съпротивителното движение на горяните, арестуван е през 1951 година и преминава през следствие, мъчения, глад, изолация и концлагера Белене - никога не се пречупва

ДБ: ВСС е с изтекъл мандат, да не кадрува като за последно

ДБ: ВСС е с изтекъл мандат, да не кадрува като за последно

"Това не е спор за административна процедура, а въпрос на институционална легитимност"