В реч в Лондон Мей обвини Москва във военна агресия и намеса в избори
В британския парламент започва обсъждането на депозираните изменения в проектозакона за излизане на страната от ЕС. Междувременно британският министър-председател Тереза Мей обяви, че Великобритания ще спази ангажимента си да защитава Европа след Брекзит. Мей отправи остри критики и към Русия.
Защита на Европа и след Брекзит обеща министър-председателят на Великобритания Тереза Мей, както и помощ на страни, които са жертва на агресия.
В реч в Лондон Мей обвини Русия във военна агресия и намеса в избори. По-конкретно, по думите на министър-председателя, Русия разпалва насилие в Източна Украйна, нарушава въздушното пространство на държави в Европа и провежда кампания за кибератаки.
"Това включва намеса в избори и хакерски атаки срещу датското министерство на отбраната и германския парламент. Русия се стреми към оръжейна информация. Руски държавни медии разпространяват фалшиви истории и изображения, обработени с фотошоп с цел да дискредитират западните институции. Моето послание към Русия е - ние знаем какво правите. И няма да успеете", заяви британският премиер.
Тереза Мей заяви още, че британското правителство работи за реформиране на НАТО, така че алиансът да е в по-добра позиция да противодейства на руската враждебност, и засилва военната и икономическата подкрепа за Украйна.
Още от Свят
Денонощие по-късно в Кремъл все пак коментираха ударите на Украйна по Москва
"Що се отнася до президента, той получава доклади редовно, по няколко пъти на ден и при необходимост по всяко време на денонощието“, каза Песков
Почина обвиняем по делото за трагедията в Кочани под домашен арест
"Обвиняемият е починал, след като му е прилошало в домашни условия. Основната прокуратура в Скопие ще издаде разпореждане за аутопсия", казаха от обвинението
След 10 години Брекзит: Барние отвори вратата за завръщане на Лондон, но реалността е по-сложна
Изказването на Барние идва в труден момент, в който британското общество изпитва силно разочарование от икономическите последици от развода с Брюксел, но за обратен завой към ЕС е нужен категоричен вътрешен консенсус